Forum Tokio Hotel
Forum o zespole Tokio Hotel
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PS - Jak robicie grafike? -> Część I
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiul




Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: piękne miasto gdańsk

PostWysłany: Poniedziałek 17-04-2006, 12:09    Temat postu:

No to tak, posłużę się grafikami avi, [link widoczny dla zalogowanych] i tu http://picsrv.fora.pl/images/avatars/thpoland/1202922761443e96f29deba.gif . Jak się robi taką "rudawą poświatę", tak jak an tym avatarze u góry po prawej widać. Czy to jest jakaś tekstura? A może kolor rzucony na nową warstwę? Kombinuję i za chiny ludowe mi nie wychodzi, pomocy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Grecia
TH FC Forum Team



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2245
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Chełm

PostWysłany: Poniedziałek 17-04-2006, 13:51    Temat postu:

Ahh z mojego profilu, jak miło Very Happy
Mi się wydaje, że to po prostu jest zabawa z kontrastem po zastosowaniu Desaturate (czyli czarno-białego koloru) Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 17-04-2006, 17:11    Temat postu:

Ja przychodzę z kolejnym pytaniem...
[link widoczny dla zalogowanych]
Tutaj Tom ma łzy w oczach. Tego na oryginale nie ma więc są one dorobione. Zapewne to brush. Tak więc czy może mi ktoś, kto to robił, podać do tego link? Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Puma




Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Poniedziałek 17-04-2006, 18:35    Temat postu:

avi napisał:
muszisz jak klikniesz na ta czarna strzalke zaznaczyc na gorze po lewej "Show Boundind Box" i ci sie kwadraciki pojawia dookola tekstu chwytasz na ktoryc w rogu i obracasz:
[link widoczny dla zalogowanych]


Jak chwytam za kwadracik w rogu to mi się tylko powiększa lub zmniejsza. (Co znowu źle robię? Smile )

I jeszcze pytanko do wszystkich,którzy umieją robić coś fajnego w Photoshopie. (Takie samo jak do Avi i Lunny.) Czy sami nauczyliście się robić takie cudeńka w AP? Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maka




Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 584
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Poniedziałek 17-04-2006, 18:48    Temat postu:

Jeśli [link widoczny dla zalogowanych] można nazwać "cudeńkiem", to sama zrobiłam, dzięki własnej wyobraźni i małej pomocy tego tematu Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 17-04-2006, 18:49    Temat postu:

Puma napisał:
avi napisał:
muszisz jak klikniesz na ta czarna strzalke zaznaczyc na gorze po lewej "Show Boundind Box" i ci sie kwadraciki pojawia dookola tekstu chwytasz na ktoryc w rogu i obracasz:
[link widoczny dla zalogowanych]


Jak chwytam za kwadracik w rogu to mi się tylko powiększa lub zmniejsza. (Co znowu źle robię? Smile )



Bo musisz mieć takie strzałeczki zaokrąglone - nie proste! Zaokrąglone i wtedy ci się to obróci...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 17-04-2006, 19:48    Temat postu:

kasiul napisał:
No to tak, posłużę się grafikami avi, [link widoczny dla zalogowanych] i tu http://picsrv.fora.pl/images/avatars/thpoland/1202922761443e96f29deba.gif . Jak się robi taką "rudawą poświatę", tak jak an tym avatarze u góry po prawej widać. Czy to jest jakaś tekstura? A może kolor rzucony na nową warstwę? Kombinuję i za chiny ludowe mi nie wychodzi, pomocy


to jest kolor na lighten dany

żeby było jasne: w okienku layers klikamy na napis normal i z listy wybieramy lighten. Oczywiście kolor w nowej warstwie.
Sorry że dopisuje, ale kilka osób się pytało, a na liście umieszczam Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Puma




Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wtorek 18-04-2006, 12:17    Temat postu:

Azisha napisał:
Puma napisał:
avi napisał:
muszisz jak klikniesz na ta czarna strzalke zaznaczyc na gorze po lewej "Show Boundind Box" i ci sie kwadraciki pojawia dookola tekstu chwytasz na ktoryc w rogu i obracasz:
[link widoczny dla zalogowanych]


Jak chwytam za kwadracik w rogu to mi się tylko powiększa lub zmniejsza. (Co znowu źle robię? Smile )



Bo musisz mieć takie strzałeczki zaokrąglone - nie proste! Zaokrąglone i wtedy ci się to obróci...


No dobra,ale nie mam takich "strzałeczek"! Więc gdzie je mogę "znaleźć"?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 18-04-2006, 12:53    Temat postu:

one sie same powinny robic jak najedziesz blisko tych kwadraciow na rogu

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 18-04-2006, 13:01    Temat postu:

Strzałeczki zaokrąglone - nie najeżdżasz na sam róg, tylko na zewnątrz zaznaczenia troszkę dalej od rogu, i zwykłe strzałki powinny Ci się zmienić w zaokrąglone, wtedy się będzie obracać.
Możesz też na pasku na górze wpisać kąt tutaj:



Ew. łatwiej będzie gdy po prostu wejdziesz w edit - transform - rotate i wtedy będziesz mieć dostępne tylko strzałki zaokrąglone i będzie musiało się udać Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
poprostuslonecznik




Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 253
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: ja jestem?

PostWysłany: Wtorek 18-04-2006, 13:18    Temat postu:

TOMaviątko napisał:
kasiul napisał:
No to tak, posłużę się grafikami avi, [link widoczny dla zalogowanych] i tu http://picsrv.fora.pl/images/avatars/thpoland/1202922761443e96f29deba.gif . Jak się robi taką "rudawą poświatę", tak jak an tym avatarze u góry po prawej widać. Czy to jest jakaś tekstura? A może kolor rzucony na nową warstwę? Kombinuję i za chiny ludowe mi nie wychodzi, pomocy


to jest kolor na lighten dany


Yyyyy, a jak ustawic ten lighten, bo wogóle nie wiem gdzie tego szukać Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Klaudyna XD




Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 733
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 4/5
Skąd: ten Monsun XD !!

PostWysłany: Wtorek 18-04-2006, 14:32    Temat postu:

Mam pytanko takie małe
Avi i Lunna
Jakimi wy się posługujecie programami? Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 18-04-2006, 18:49    Temat postu:

slonecznik - w layer style

klaudyna - mowi sie o tym przez te wszystkie strony w tym temacie.. Photoshop 7.0 lub CS
i czemu obcielas ramke i zmniejszylas moja grafike..?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Klaudyna XD




Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 733
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 4/5
Skąd: ten Monsun XD !!

PostWysłany: Wtorek 18-04-2006, 19:35    Temat postu:

ahh dawno tu nie zagladałam Rolling Eyes
TOMaviątko obciełam ! sorrki zaraz zobacze !!
A zmniejszyłam bo coś sie wcisnąć nie dało Crying or Very sadCrying or Very sad
I tylko link bylo widać Sad
Ale zoabcze jeszcze Wink Jak coś to przepraszam Embarassed Smile
Avka mogłam zrobić? Smile
DOBra bo ja nie mogłam sie polapać i sobie musze ściągnać ta nową wersje ;)dzia


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cheza




Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 437
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 19-04-2006, 9:10    Temat postu:

Ok mam takie pytanie, jak zmniejszyć rozmiar, wage grafiki?

Zrobiłam sobie grafike do podpisu <wiem jeszcze nie jest super, ale ja dopiero eksperymentuje z PS CS> A chodzi mi konkretnie o to:
[link widoczny dla zalogowanych]

<czytałam pierwszą stronę/// było jak zrobić w programach których nie mam ;/ a w Photoshopie CS nie umiem zrobić bo jak zmniejszam "quality" to mi jakoś z kolej spada.> Wiem że głupie pytanie, ale nie wiem jak pomniejszyć. nie mieści się w ograniczeniu do 10Kb.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Puma




Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Środa 19-04-2006, 12:46    Temat postu:

Dzięki Lunna!

Ale nie odpowiedziałaś na jedno moje pytanie,więc zadaję je jeszcze raz. Wink Czy sama nauczyłaś się robić takie cuda w AP? Grey_Light_Colorz_PDT_07


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czwartek 20-04-2006, 16:14    Temat postu:

Cheza napisał:
Ok mam takie pytanie, jak zmniejszyć rozmiar, wage grafiki?

Zrobiłam sobie grafike do podpisu <wiem jeszcze nie jest super, ale ja dopiero eksperymentuje z PS CS> A chodzi mi konkretnie o to:
[link widoczny dla zalogowanych]

<czytałam pierwszą stronę/// było jak zrobić w programach których nie mam ;/ a w Photoshopie CS nie umiem zrobić bo jak zmniejszam "quality" to mi jakoś z kolej spada.> Wiem że głupie pytanie, ale nie wiem jak pomniejszyć. nie mieści się w ograniczeniu do 10Kb.


bo jak jakosc spada to rozmiar tez od razu.. sproboj zmienic format na .gif a potem znowu na .jpg, chyba ze ten gif bedzie sie juz miescil


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Carmen-TH




Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 692
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z miejsca którego nie ma na mapie...

PostWysłany: Czwartek 20-04-2006, 19:30    Temat postu:

ej...a albo ja jestem slepa albo tego nie ma jak sie laduje czcionki Confused bo tam nie ma czegos takiego jak np. przy brushach ?!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czwartek 20-04-2006, 19:40    Temat postu:

Carmen-TH napisał:
ej...a albo ja jestem slepa albo tego nie ma jak sie laduje czcionki Confused bo tam nie ma czegos takiego jak np. przy brushach ?!


Wypakowujesz je do folderu C/windows/fonts lub c/winnt/fonts, zależy od systemu operacyjnego. I jest to sposób do goólnego ładowania czcionek, nie tylko do ps, czcionki te działają we wszystkich programach które mają możliwość zmiany czcionki czyli word, excel, wordpad, zestaw openoffice, ps, corel, i wogóle wszystko w czym można coś pisać - nawet paint.

Ktoś już się pytał, ale chyba usunęłam przy czyszczeniu, bo nie ma bezpośredniego związku z grafiką Razz

Puma napisał:
I jeszcze do Lunny. Czy sama się nauczyłaś korzystać z Photoshopa i robić takie świetne obrazy? Smile


Głównie sama, ale to jest cała długa historia.. Bo ja od dziecka chyba miałam zamiłowanie jakieś do informatyki.. teraz już mniej, ale też mniej więcej łapie co się w kompie dzieje. No więc dzieciak z 1 klasy podstawówki tak bardzo uwielbiam komputery, że chciał je poznać jak najlepiej.. i zaczął od włączania wszystkich programów jakie miał na kompie.
Przypadek sprawić że gostek co mi system instalować wrzucił też kilka innych programów, między innymi Photoshopa. Wkońcu więc go włączyłam, jak wszędzie dałam file - new (to taki mój odruch zawsze gdy mam jakiś nowy program Razz), a że włączone było narzędzie gradientu, okazało się że taki fajne tęcze można robić i wogóle. Co śmieszne jakimś cudem zmieniłam mode na difference, więc wrzucając kilka gradientów na siebie wychodziły śmieszne rzeczy. No i każdą fajniejszą małe dziecko - Agusia zapisywała w folderze jako modelarstwo (nie wiem skąd się wzięła ta nazwa) 1, 4, 10, 28, a że nieświadoma ieczego zapisywała je w formacie *.psd, wkrótce zawaliła cały dysk i musiałą je usunąć Sad. Potem przez jakiś czas nie widziała się z photoshopem, aż znowu się zaczęła nim bawić i wtedy to pozanła filtry i innne narzędzia z przybornika. Ogółem u mnei to wszystko był wielki przypadek i ciekawość 'co się stanie jak tak zrobie?'. Potem znów była przerwa, a dopiero jakieś dwa lata temu zainteresowałam się tym na poważnie, zaczęłam robić różne tutoriale i doszłam do tego co umię dzisiaj.. i wiem że jeszcze dużo przede mną, ale staram się poznać cały program. I jeszcze teraz mam w planie pobawic się z Adobe Illustratorem, więc będzie znowu od zera do bohatera (?). Ok, to tyle głupiej histori.. może to ktoś przeczyta, a może lepiej nie Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Puma




Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czwartek 20-04-2006, 19:53    Temat postu:

Lunna! Nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie czy go nie zauważyłaś?

Chyba odpowiedziałam.. a tak dla pewności to o co się pytałaś? Wink

Tak...Odpowiedziałaś. xD Ale mogłabym przysiąc,że wcześniej tego nie było. Znaczy była tylko część,a odpowiedzi na moje pytanie już nie. Wink Albo ślepa jestem. xD Ale dałabym nogę,a nawet głowę (mojej kumpeli Twisted Evil ),że wcześniej tego nie było. Hehe. Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
japoni




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Piątek 21-04-2006, 15:42    Temat postu:

Mam pytanie: Jak zrobić taką "poświate" jak to jest tutaj:



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Sendess
TH FC Forum Team



Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 755
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: place where dreams and reality become one

PostWysłany: Sobota 22-04-2006, 9:59    Temat postu:

TOMaviątko napisał:
slonecznik - w layer style


Avi, a mogłabyś napisać jak dokładnie to ustawić ? ( jestem tępa i nie mogę tego znaleźć ani w 7.0 ani w CS'ie Confused )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 22-04-2006, 10:28    Temat postu:

Mavi napisał:
TOMaviątko napisał:
slonecznik - w layer style


Avi, a mogłabyś napisać jak dokładnie to ustawić ? ( jestem tępa i nie mogę tego znaleźć ani w 7.0 ani w CS'ie Confused )


Po kolei - masz photoshopa włączonego - z prawej strony szukasz okienka 'layers'. W tym okienku zaraz pod napisem layers masz menu rozwijane i wybrane jest normal. Tam zmieniasz na lighten. Łapiesz?

Japoni - nie wiem o jaką poświatę Ci chodzi, najlepiej zaznacz to na tych avkach, albo nie wiem.. bo ja nie widze żeby tam się szczególnie coś powtarzało Razz Chyba że chodzi ci o to co poprostusłonecznikowi, to odpowiedź masz wyżej :]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kasiul




Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: piękne miasto gdańsk

PostWysłany: Sobota 22-04-2006, 18:23    Temat postu:

Mam pytanie natury technicznej. Niby nie powinno to robić różnicy, ale przeszkadza mi strasznie w operowaniu kolorami. A więc zupełnie nie wiem czemu zmienił mi się wygląd palety z kolorami. Jak to zmienić?
tu macie screen'a- [link widoczny dla zalogowanych]

Mavi-
[link widoczny dla zalogowanych]
Layer style zmienia się tam gdzie na czerwono zaznaczyłam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 22-04-2006, 18:28    Temat postu:

Kasiul - zaznaczasz kółeczko obok literki "H":
[link widoczny dla zalogowanych]
i będzie paleta zwykła :]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 16 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin