Forum Tokio Hotel
Forum o zespole Tokio Hotel
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PS - Jak robicie grafike? -> Część I
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 11-02-2006, 18:38    Temat postu:

Można odwrócić rysunek - proste,ale nie za dobre Razz
Czyli Image-Rotate Canvas - 180* (znaczy stopni), nabijasz pędzel z tej strony, z której jest Ci potrzebny, a potem znowu Image-Rotate Canvas-180* i wraca do normy..

I można zrobić nowy pędzel odwrócony - tworzysz nowy dokument z przeźroczystym tłem (czyli krateczkami biało-szarymi), wklejasz ten pedzel czarnym kolorem, dajesz w Menu głównym Image - Rotate Canvas - Flip Canvas Horizontal, po czym obrazek ci robi "odbicie lustrzane".
Teraz robisz z tego pędzle czyli Edit - Define Brush Preset i wtedy w okienku pokazuje Ci się jak pędzel będzie wyglądał i każe wpisac nazwę, więc wpisujesz nazwę (lub zostawiasz jaka jest) i klikasz ok. Nowy pędzel odwrócony masz teraz na samym końcu listy pędzli..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-channel
TH FC Forum Team



Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 1640
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z marzeń

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 11:06    Temat postu:

Lunna Shocked dzieki,ze odpowiedzialas na moje pytania Very Happy teraz mysle, ze mi sie uda Wink
ale jest jeszcze coś b jak otwieram jeden pusty dokument a w drugim zdjecie i jak wycinam te zdjecie i przenosze do pustego dokumentu, to czemu ono zmienia kolor Sad Question


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 11:22    Temat postu:

Prawdopodonie zdjęcie które przenosisz, wsadzasz do dokumentu z innym trybem.. spróbuj tam, gdzie chcesz wkleić zdjęcie najpierw wejść w Image - Mode - RGB color i wszystko powinno być ok.. jak nie będzie, to napisz jka zmienia kolor/daj zrzut ekranu Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
heidi




Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 473
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gniezno

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 11:35    Temat postu:

Ja mam tylko malutką prośbe...z jakiej strony ściągaliście Photoshopa CS? Czy to co tlymaczysz Lunna, działa tylko w wersji 6.0? bo właśnie tej wersji nie mogę znaleźć Rolling Eyes
Więc jak macie linka, to bardzo ładnie o niego proszę Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amelia15




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 15:13    Temat postu:

łohoho przestudiowałam 4 strony troche mnie oczy bolom .....
ale z dobrym wynikiem wszystko zrozumiałam az dziwne to troche Cool
Lunna super tłumaczysz .... Very Happy

Embarassed cos sie zagapiłam poprawka wprowadzona Very Happy


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Amelia15 dnia Niedziela 12-02-2006, 15:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 15:17    Temat postu:

heidi troszke wyzej Lunna dała linki Rolling Eyes
Amelia poprawka.. nie Loona (na której punkcie mam obsesje Very Happy cały czas słucham jej muzy ostatnio Shocked) tylko Lunna Cool Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MIMI




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 543
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: ja jestem?

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 16:45    Temat postu:

ja mam pytanie.. Jak to zorbić żeby tekst był obramowany, chodzi mi o posZczególnie osobno kaŻdą ,literę jak to ma zawszę Unen- akyrah Smile bo tego nie kapie.. A i czy jak zlepiam fotki w paincie to lepiej wychodzi niz w photoS.? No i.. jak wy tak pięknie wycinacie tło? Bo ja często sie męczę w Paincie.. A w czym i jak wy? zostaklo mi 8 dni photoshopa.. mam cs2'ke polska.. co mam zrobic!!?? jak probuje sciagnac cracka to wirusy sa.. znajdzie mi ktos sprawdznowego cracka!?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 17:13    Temat postu:

To jest taki ktoś jak Loona? Musze sobie mp3rójki ściągnąć..

Cytat:
Czy to co tlymaczysz Lunna, działa tylko w wersji 6.0? bo właśnie tej wersji nie mogę znaleźć Rolling Eyes
Więc jak macie linka, to bardzo ładnie o niego proszę Razz


Oczywiście że nie, wersja 6.0 jest już baardzo przestarzała (najnowsza jest CS2 czyli inaczej 9.0). Po prostu to co tłumacze powinno działać OD wersji 6.0, oczywiście najlepiej mieć najnowszą..

Cytat:
ja mam pytanie.. Jak to zorbić żeby tekst był obramowany, chodzi mi o posZczególnie osobno kaŻdą ,literę jak to ma zawszę Unen- akyrah Smile bo tego nie kapie..


Dokładnie tak samo jak obramowanie wokół kwadracika, które tłumaczyłam przy okazji nauki rysowania kwadracika Razz Klikasz na warstwę, w której jest tekst prawym myszy i djaesz Blending Options. Przechodzisz w zakładke "Stroke" i ustawiasz kolor linii, grubość itd.. (przy tekscie zwłaszcza małym najlepiej wygląda obramowanie 1px. (Jeśli będziesz mieć jakiś problem to wejdź, bodajże stronę wcześniej tłuamczyłam dodawanie obramowania na kwadraciku..)

Cytat:
A i czy jak zlepiam fotki w paincie to lepiej wychodzi niz w photoS.?

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie sklejania fotek w Paitcie... jeśli już, to napewno nie wychodzi lepiej, chociażby dlatego, że grafika zapisywana w Paitcie ma strasznie słabą jakość, powstają odbarwienia itd.. (najlepiej to widać zapisując w Paitcie coś z tekstem)

Cytat:
No i.. jak wy tak pięknie wycinacie tło? Bo ja często sie męczę w Paincie.. A w czym i jak wy?


Oczywiście nie zawsze się da łatwo wyciąć tło.. najepiej jeśli am ono jednolisty kolor, wtedy w Photoshopie narzędziem różdżka zaznaczamy i usuwamy (CTRL + X) - wiem że to dziwnie zabrzmiało, postaram się następnym razem opisać jak się to je..

Cytat:
zostaklo mi 8 dni photoshopa.. mam cs2'ke polska.. co mam zrobic!!?? jak probuje sciagnac cracka to wirusy sa.. znajdzie mi ktos sprawdznowego cracka!?


Zaraz się nad tym zastanowię.. w każdym razie masz jescze całe 8 dni :]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MIMI




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 543
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: ja jestem?

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 17:22    Temat postu:

Lunna dzięki bo qwcześniej to się męczyłam w Paincie z tłem a teraz to różdzka.. Tyle że ja mam problem bo wszysco co w necie tłumaczą to w english wersion.. a co ma zrobic biedna MIMI kiedy ona posiada Cs2- 9 polską, oktorej pisza aby w wersji english?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ayla=)




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 181
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 17:50    Temat postu:

Ja tam wczesniej podawalam stronke do tam gdzie sa seriale.. nie musisz miec craka... ;/ , jak nie dasz rady wejsc to wez na pw zastukaj i podaj wersje ps.. dokladna, to ja najwyzej Ci podesle odrazu seriale, i wytlumacze jak je uaktywnic:]

EDIT: MIMI ja tez mam polska CS2 9.00 Grey_Light_Colorz_PDT_46 A cieżko jest sie polapac jak ona tlumaczy po niemiecku, ja na chybił trafił sprawdzam Razz


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ayla=) dnia Niedziela 12-02-2006, 18:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 19:21    Temat postu:

Co zrobić aby Photoshop CS 30-dniowy Trial działał jak pełna wersja?

Uwaga!

Oczywiście mam nadzieję że zdajecie sobie sprawę, że w jakikolwiek sposób modyfikując kod programu przez cracki/wpisujac seriale z netu itd.. okradacie autorów programu. Jest to nielegalne i karalne (chociaż piractwo też jest a wszyscy mają to daleko Wink ). Bardzo proszę, zastanówcie się czy napewno potrzebujecie pełnej wersji photoshopa jeśli chcecie np. żeby ikonka wam pulpit zdobiła, a włączycie go raz na rok. Nie zaczynajcie od zmiany! 30-dniowy trial jest po to, żeby sprawdzić czy naprawdę się nadajecie do tego programu i czy wogole was interesuje grafika. Jeśli macie możliwość to kupcie licencję. Zdaję sobie sprawę że cena OD 650 dolarów to duży wydatek, zwłaszcza że zwykle nie chcemy gołego programu, więc trzeba liczyć na większy koszt, ale na allegro program dostaniemy już od 900zł. A wersje 7.0 - cs pewnie nawet za 300. Jestem pewna że duża część was wydała więcej kasy chociażby na głupie simsy i głupie dodatki do nich.
Dlatego powtarzam jeszcze raz - dobrze się zastanówcie zanim zdecydujecie się na przerabianie triala na pełną wersję. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę Wink


Instrukcje (waga około 500kb)

Photoshop CS wersja zwykła
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Photoshop CS wersja z piórkami
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Lunna dnia Środa 02-08-2006, 9:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 12-02-2006, 19:31    Temat postu:

Lunna... Bożesz Ty mój... chyba długo bedę Ci sie odwdzieczać xD
o Pani!! danke!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MIMI




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 543
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: ja jestem?

PostWysłany: Poniedziałek 13-02-2006, 16:32    Temat postu:

Lunna.. skoro kapisz ten program to możesz powiedzieć czy ten sam serial wejdzie do CS2 =>? Pewnie nie.. Bosh.. Ludzie ściągnełam 7.0 ale zchrzaniona instalka jakieś uszkodzenie pliku i dup*.. A za 7 dni finish.. a ja chce miec i 7.0 i cs2.. wiec kto powie mi jak to zrobic tzw. jaki serial do cs2?

Lunn nie nie o to mi chodzi.. coś w innym stylu, bo zmienienie samej przejzystosci tego nic nie daje Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ayla=)




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 181
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 13-02-2006, 17:10    Temat postu:

MIMI ja juz pisalam, musiasz serial zalozyc.. poprotru podobnie jak lunna tlumaczyla.. ja dawalam stronke z innymi serialami wiec jak chcesz serial to musisz tak looknac.. nie ma raczej innego latwego sposobu ;/

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tala_




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 522
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Piątek 17-02-2006, 9:27    Temat postu:

Lunna, wiesz moze jak uzyskać taki hm, efekt, jak ma Avi na sygniaturce? Albo jak zrobić taką sygnę, jak ma Unen?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adunia




Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 340
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: z piekła =D

PostWysłany: Piątek 17-02-2006, 10:26    Temat postu:

a ja mam pytanko jak rozpakować tego CS??????

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Piątek 17-02-2006, 13:20    Temat postu:

adunia napisał:
a ja mam pytanko jak rozpakować tego CS??????


Otwierasz w programie typu Winrar, i włączasz plik setup.exe A potem po prostu instalujesz.

Tala_ napisał:
Lunna, wiesz moze jak uzyskać taki hm, efekt, jak ma Avi na sygniaturce? Albo jak zrobić taką sygnę, jak ma Unen?


Hmm.. kolejny raz proponuje się zapytać Avi czy Unen, jeśli będą chciały to powiedzą. Nie chodzi o to że Lunna jest zła i nie chce powiedzieć czegośtam ze złośliwości, tylko z tym sygnaturkami to był ich pomysł i może nie chcą żeby połowa forum miała takie same. Zresztą jeszcze raz mówię - zapytajcie się Avi i Unen.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tala_




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 522
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Piątek 17-02-2006, 19:14    Temat postu:

Przepraszam, że jestem taka upierdliwa, ale Lunna, nie wiesz, jak uzyskać efekt takiego "zniszczonego" zdjęcia?
I ja Ci bardzo dziękuję, że mi tak wszystko tłumaczysz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 18-02-2006, 19:56    Temat postu:

Tala_ napisał:
Przepraszam, że jestem taka upierdliwa, ale Lunna, nie wiesz, jak uzyskać efekt takiego "zniszczonego" zdjęcia?
I ja Ci bardzo dziękuję, że mi tak wszystko tłumaczysz.


Stare zdjęcie.. zależy co masz na myśli. Dla jednych stare zdjęcie to po prostu zdjęcie w sepii, dla innych czarno-białe, a dla jeszcze innych z podniszczonymi brzegami.. hmm.. narazie napisze chyba dwa sposoby żeby to zrobić.. ok, let's go.

1.

Potrzebny będzie nam plik: [link widoczny dla zalogowanych]

Zaczynamy jak zwykle od włączenia zdjęcia które chcemy przerobić. Podgląd i ogólny zarys co należy robić – tym razem pokazuje na dość nietypowym psie reklamującym cropptown:



Dublujemy warstwę w której się znajduje nasza fotka klikając prawym myszki na warstwę i wybierając z menu „Duplicate layer”:



Po czym na nowej warstwie (tej co jest na górze listy) wybieramy Image – Adjustment – Levels (lub po prostu CTRL + L) i w trzech okienkach na górze obok napisu „input levels” wpisujemy wartości: [52] [1.44] [255] (patrz obrazek)



Następnie wchodzimy w Image – Adjustment – Color Balance (lub po prostu CTRL + B) i obok napisu „Color Levels” wpisujemy wartości [64] [-4] [-73]:



I po raz kolejny wchodzimy w Image-Adjustment-Levels (CTRL + L) i tym razem wpisujemy wartości [34] [0.89] [255]

Teraz wrzucamy na nasze zdjęcie owy plik do którego link podałam na samym początku, powiększamy tak, aby zakrywał mniej więcej całe zdjęcie (Edit – Free transform path i rozciągamy), po czym ustawiamy tryb warstwy w której się znajduje na „Overlay” (zaznaczamy warstwę – na górze normal zmieniamy na overlay):



I jak na razie zdjęcie wygląda tak:



Teraz postaramy się nadać mu „bardziej stary” wygląd – użyjemy narzędzia „dodge tool”:


(jeśli w tym miejscu w przyborniku masz inną ikonkę kliknij na nią prawym myszy i z listy wybierz dodge tool)

Ok., teraz tym narzędziem jak pędzlem malujemy po zdjęciu tak aby wizualnie wydawało się starsze (dodge tool „rozjasnia”)

Po zabawie z dodge tool wybieramy burn tool (jest w tym samym miejscu w przyborniku – musimy kliknąć prawym przyciskiem myszki na ikonke dodge i wybrać z listy „burn tool”)
Burn tool „przyciemnia” – tak samo jak wcześniej malujemy nim tak, aby zdjęcie wydawało się wizualnie starsze.

Gdy skończymy wybieramy z menu Filter Noise – Add noise, zaznaczamy „Gaussian” (czyli gausowskie), natomiast wartość amount ustawiamy na 3 (zresztą możecie sobie wpisywać różne cyferki i zobaczcie jak najlepiej wygląda):



Na razie efekt jest taki:



Oczywiście możemy na tym zakończyć, jednak ja proponuje jeszcze zmniejszyć trochę nasycenie – wciskamy CTRL + U i w nowym okienku zmniejszamy wartość „saturation” – jak dużo – zależy od zdjęcia.

U mnie to wygląda tak:



Samo zrobienie „starego zdjęcia” jest dość kłopotliwe, bo zazwyczaj najlepiej eksperymentować przy różnych wartościach.. a sam efekt jest dość „nietypowym” starym zdjęciem. Jutro napisze sposób bardziej „oklepany”..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tala_




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 522
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 19-02-2006, 10:24    Temat postu:

Nieee no, Lunna Miszczu, jesteś the best! Mła!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
..::F@ith::..




Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 152
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5

PostWysłany: Niedziela 19-02-2006, 11:13    Temat postu:

Jest taki problem....Luna tam gdzie podałaś linki dościągania jest chyba jakiś błąd.Otwiera mi sie Photoshop CS w archiwum winrar i tam pisze że jakiś błąd jest itp. i własnie jestem zrozpaczona bo nie wiem co robić pomóżcie!!!!!!!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Villish




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1949
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Biedronki.

PostWysłany: Niedziela 19-02-2006, 11:55    Temat postu:

Ej czy ktos tu wie jak sie robi te takie swiecące napisy??:> Bitte rette mich:(

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
B.kay




Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: K-ce

PostWysłany: Niedziela 19-02-2006, 12:22    Temat postu:

Ej sorry, ale moze ktos mi powiedziec jak sie z photoshopa CS2 TRIALa robi PEŁNĄ WERSJE?? Plliisss...bede bardzo wdzieczna..jak ktos to napisze natym forum (a tak w ogole czy idzie takie cos zrobic:P) Z gory DANKE....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-channel
TH FC Forum Team



Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 1640
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z marzeń

PostWysłany: Niedziela 19-02-2006, 12:38    Temat postu:

no to tak znowu ja z pytaniami. Wiec zobaczylam album avi to widze, ze ona wiekszosc grafik ma w takim stylu:
[link widoczny dla zalogowanych]
jak to sie robi? te takie kropki i plamki? wiecie chodzi mi o taka jakosc ze jest takie pomazane Question
albo tu:
[link widoczny dla zalogowanych]
czy to jest pewnego rodzaju pedzel? jak tak to skad gosciagnac? i jak sie robi taki przezroczysty napis na tym?
i jak sie robi taka mgle:
[link widoczny dla zalogowanych]
prosze wytlumaczcie mi!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ikuś :*




Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 652
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z gaci skarba <3

PostWysłany: Niedziela 19-02-2006, 14:02    Temat postu:

Głupia jestem i tyle... nic nie czaje.. Lunna jakiego programu uzywasz? tyle mi wystarczy.. bede juz sie na obrazkach wzorowac, bo ja mam inny program i gowno wiem Confused

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 3 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin