Forum Tokio Hotel
Forum o zespole Tokio Hotel
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PS - Jak robicie grafike? -> Część I
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 9:42    Temat postu:

To ja tłumacze jak łączyć ze sobą zdjęcia, a że można to zrobić na wiele sposobów, to kilka z nich pokaże Razz

1. Sposób pierwszy

I chyba najcześćiej używany - przynajmniej tak mi się wydaje, chociaż ja go osobiście nie lubię..

Bierzemy sobie dwie fotki, i wklejamy jedną na drugą, ja wybrałam takie:



Jak widać fotka z Tomem zasłania nam Billa, tło które zasłania Billa ma zupełnie inny odcień niż ta która jest za Billem,a my chcemy żeby Bill "stał" koło Toma.

Zaznaczamy (a właściwie klikamy na) warstwę która jest najwyżej. (Czyli w tym przypadku warstwę w której jest Fotka Toma):



i na pasku menu (czyli tym gdzie jest File-Edit-Image-Layer-Select itd..)
dajemy Layer- Add layer mask - Reveal all

Przy nazwie naszej warstwy która jest na wierchu pojawia się biały prostokącik, chociaż to jest dla nas i tak nieistotne Razz

Teraz potrzebne nam będą gradienty, więc:



Wybieramy gradient czarny biały, i rzucamy go na rysunek tak, aby część która ma przenikać była biała, czyli rozciągamy gradient w ten sposób:



i puszczamy, a wówczas powinniśmy zobaczyć taki efekt:



Z uzywaniem gradientu warto eksperymentować, czasami fajne rzeczy można w ten sposób zrobić..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 10:03    Temat postu:

2. Sposób drugi - mniej profesjonalny Razz

Pozycja wyjściowa jest ta sama, widzimy dwie (oczywiście może być też więcej, zasada jest taka sama) fotki, w oddzielnych warstwach, i chcemy je "połączyć"



oczywiście zaznaczamy warstwę która jest na górze. Teraz szukamy odpowiedniego pędzla, jego wielkość zależy od wielkości fotek które łączyy, zwykle najlepsze są w wymiarach od 50 do 150 Razz Bardzo ważne są żeby pędzle były miękkie, inaczej nie wyjdzie nam nic fajnego Razz Tak więc przechodzimy do pędzla, i szukamy na liście miękkiego, w odpowiednim rozmiarze (oczywiście rozmiar możemy zmieniać suwaczkiem pod napisem "Master Diameter"):



Ja wybrałam pędzel w rozmiarze 65. Zmieniamy mode na "clear" czyli czyszczenie Razz:



i jedziemy pędzlem po obszarze, który chcemy zmazać, czyli w tym przypadku tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych]

i efekt wygląda tak:



Oczywiście nie musimy jechać pędzlem pionowo, mogą być zygzaczki, czy nie wiadomo co, to wszystko zależy od tego jak duże jest zdjęcie które leży pod spodem, bo gdy usuniemy więcej niż jest pod spodem, zoabczymy srebrno-biełe kwadraciki, czyli przezroczystość, czyli dojdzimey do dna graficzki czy jak to nazwać Razz



I tu właściwie można by zakończyć, ale zawsze można jeszcze rzucić na oba gradient tak, aby miały podobną tonację, chociaż właściwie tego wcale nie trzeba robić, po prostu niektórzy lubią Razz

Mając więc połączone fotki przechodzimy do pasku menu - Image-Adjustment-Gradient Map

na dole możemy eksperymentować zaznaczając bądź nie "reverse", z każdym gradientem wygląda to inaczej, najlepiej używać dwu-kolorowe. Ja dla przykładu pokazuje co wychodzi przy takich ustawieniach:



oczywiście wybierając gradient dajemy ok.
Oto mój efekt:



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 10:20    Temat postu:

Shocked Lunna Shocked nie dość, ze boska to jakie wyczucie czasu Very Happy właśnie zarejestrowałam sie na jakims forum gdzie tłumaczą takie rzeczy ale nic nie rozumiałam.. jakoś tak... to co Ty piszesz rozumiem Very Happy umiesz tłumaczyć... Razz
wieeeeeeeeelkie dzieki
teraz to chyba sobie poradze z robieniem jakis beznadziejnowatych sygnaturek
tylko jeszcze dwa pytania...
1. którego z tych sposobów Ty uzywasz? (ciekawa jestem Razz)
2. czy mi sie zdaje czy jest ograniczona ilosc ładowania pedzli? Neutral bo nie dodaja mi sie nowe jak ładuje jakies Neutral


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 10:34    Temat postu:

Nie ma ograniczonej liczby pędzli, a te które dodajesz zawsze sie pojawiają na końcu listy.. przynajmniej wydaje mi się że nie ma, bo moja lista pędzli jest kilometrowa i mi ciągle dodaje nowe Razz

A co do przenikania fotek, ja używam tego sposobu z pędzlami.. ten pierwszy jest świetny jak się fotki idealnie nakładają na siebie, bo wtedy by więcej czasu zajowała praca z pędzlami, a tak to moim zdaniem więcej fajnych rzeczy można zrobić , zresztą to od przyzwyczajenia zależy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 11:16    Temat postu:

Lunna... dziekuje Ci
kochana jesteś! dziwie sie skąd u Ciebie tyle cierpliwości Razz

teraz sie bede podniecać, ze umiem xD
buehehe juz mam banana na mordce xD
no i te moje pedofilskie wymarzone sygnaturki wreszcie bede mogła robić Twisted Evil
a tak na marginesie do tego trzeba tez miec duuuzo wyobraźni... Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-DiaBollique
TH FC Forum Team



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1187
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 19:32    Temat postu:

Lunno, ale ja jestem wdzięczna... Supper! Cool... W końcu wiem jak to zrobić Very Happy Może jeszcze inne lekcje byś wrzuciła Wink Plosiem...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 19:41    Temat postu:

Taa wrzuce tylko podsuńce coś.. ja myślałam o jakichś efektach z tekstem, ale to najwcześniej jutro, bo jak narazie to qvo vadis mnie wzywa nieszczęsne..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 19:48    Temat postu:

Gaguś.. ztego co wiem są tylko nie-polskie programy.. ale mozna chyba znaleźć spolszczenia do co poniektórych...
lecz jak widzisz tutaj wszyscy specjalizują sie w robieniu grafik w programie po angielski - photoshop... tak, wiec Lunna napisała co wiedziała i tyle... Razz

co do panny L. (teraz tak Cie nazywać bede bo kiczowato jak cały czas powtarzam po ksywie Rolling Eyes w znaczeniu nie lubie powtórzeń a nie Twojego nicka!! )
mogą być efekty z napisami
a ja mam jeszcze takie wyjątkowo beznadziejne pytanie... jak tam sie robi takie podstawowe rzeczy jak: kółka, kreski, kwadraty, wycinanie, wklejanie <to akurat robie dzieki klawiaturce, ale jak sie zatnie to miło wiedzieć> no i to chyba wszystko Razz
wiem boska jestem Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wtorek 07-02-2006, 22:11    Temat postu:

Cudnie by było, gdyby to z pędzlami opisał ktoś w polskim photoshopie. Doszłam do tych pędzli ale tej opcji "czyszczenie" nie moge znaleźć Sad

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 9:14    Temat postu:

Ok, więc rysujemy prostokąt, oczywiście kolor wybieramy tak samo jak do pędzla w przyborniku..

Do kwadratów, prostokątów, kółek, linii, jakichś listków i innych takich dziwnych rzeczy które w zależności od tego co chcemy narysować może się nazywać custom shape tool/rectangle tool/elipse tool/line tool/ czy jeszcze jakoś inaczej, i może mieć ikonke takiej plamki, kwadracika, prostokąta czy czegoś innego, chodzi po prostu o to narzędzie:



klikamy na nie, i podobnie jak przy pędzlu zmieniamy końcówki, w tym samym menu wybieramy kształt który chcemy narysować. Nam chodzi o prostokąt, więc:



Po czym na naszym rysunku przytrzymujemy lewy klawisz myszy, rozciągamy naszą figurę, i puszczamy klawisz.. generalnie to jest tak samo jak w paintcie, ale żeby nie było problemu to napisałam jak tego dokonać. Mamy już nasz prostokąt:



Właściwie z kwadratem zasada jest taka sama, tylko podczas rysowania przytrzymujemy SHIFT.
Teraz wszystkie nasze figury rysowane będą w kolorze wybranym na początku (czyli w moim przypadku na niebiesko). Aby zmienić kolor, nie trzeba go zmieniać w przyborniku (znaczy można, ale to nic nie da) tylko w menu narzędzia czyli an tym paseczku na górze gdzie wybieramy jaką figurę chcemy rysować:



Zmieniamy kolor i rysujemy jeszcze kwadrat, linie (gdy wybieramy linię na pasku pojawia się okienko w którym możemy wpisac jej grubość - najmniejsza to 1 piksel) i kóło. Przy rysowaniu foremnego koła podobnie jak przy kwadracie musimy mieć wciśniety SHIFT, inaczej narysujemy poprostu elipse.

Mój rysunek wygląda tak:



Jak widac figury są na siebie nałożone. Poza tym warto zauważyć że przy zwykłych ustawieniach każda kolejna jest rysowana w oddzielnej warstwie. W warstwie z taką figurą nie możemy nic robić pędzlem, bo po prostu pojawi się komunikat że wystąpił błąd. Jeśli więc chcemy robić coś pędzlem albo tworzymy nową warstwę (CTRL + SHIFT + N), albo musimy tą warstwę dostosować do normy. Klikamy na nią prawym myszy najlepiej na napisze Shape cośtam czyli po rpwej od podglądu, i dajemy "Rasterize layer", i wtedy możemy spokojnie sobie mazać po niej pędzlem.

Możemy też rysować tak, aby figury były półprzeźroczyste, lub aby były jedynie obramowaniem, więc zaczynamy.

Klikamy na warstwę w której jest figura którą chcemy uczynić półprzeźroczystą. W okienku layer można ustawić "opacity" i "fill" - one odpowiadają za widoczność. Po zaznaczeniu interesującej nas warstwy zmienijszamy wartość przy napisie "fill". Nasza figura powinna się zacząć robić półprzeźroczysta.



Aby figura była tylko cieńką linią, ustawiamy fill o% (figura nam całkiem znika), klikamy prawym myszy na warstwie w której ona jest i wybieramy "Blending Options":



W nowo otwartym oknie klikamy "Stroke" (osatni napis w menu z lewej strony)



Ustawiamy właściwości obramowania tak, jak chemy żeby wyglądała, po czym klikamy [ok].

Mój efekt ostateczny:




Oczywiście może sie też zdarzyć, że koło które narysowalismy przestało się nam podobać, chcemy żeby było na przykłąd większe. Wtedy przechodzimy do warstwy w której ono się znajduje. I na pasku menu (czyli tym gdzie jest File - Edit - Image itd..) dajemy Edit - Free Transform Path (lub po prostu CTRL + T).



Wkoło naszej figury widzimy linię i małe kwadraciki. Chwytając za jeden i go prztrzymując, możemy zmianiać wymiary figury. Najlepiej zawsze chwytać te, które są w rogu. Aby powiększać proporcjonalnie przytrzymujemy SHIFT. Takim sposobem możemy również figurę obracać:



Zawsze fajnie jets poeksperymentować, zwłaszcza fajne rzeczy można porobić w menu "Blending Options" w którym ustawaliśmy obramowanie. Fajnym pomysłem jest też włączenie jakiegoś zdjęcia i z menu [filter] wybierania wszystkich po koleji, żeby zobaczyć co się będzie działo. Jeszcze na koniec powiem, że do cofania czynności służy Edit - Step Backward lub ALT + CTRL + Z (lepiej sie przyzywczaić do klawiszy, potem sie szybceij pracuje). Dziękuje za uwagę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 12:41    Temat postu:

To ja mam jeszcze takie małe pytanko Smile Do LUNNY...Jaką masz wersję Photoshopa?

Edit:
A no i jeszcze...jak wy to robicie, że w tle macie np jakieś motylki z literami, kawałki listu itp. (wiecie o co mi chodzi). Skąd wy to bierzecie??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 12:48    Temat postu:

Ja mam CS, ale właściwie to co tłumacze powinno od 6.0 w górę działać.. Nie wiem co jest z piątką, nigdy jej nie miałam.. jak coś to link:

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Przy niektórych linkach, nalezy na stronie kliknąć w napis "download", aby rozpocząć ściąganie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Lunna dnia Środa 18-10-2006, 19:33, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 12:50    Temat postu:

Aaa no to cudnie Smile Też się właśnie zastanawiałam nad CS. Daanke Smile
No to jeszcze mi ktoś wytłumaczy skąd ma te tła i będzie cacy Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 17:50    Temat postu:

Azisha: Tak szczerze mówiąc to ja już nie wiem o czym ty mówisz Razz

A tak wogóle to udzielajcie się tu, no. Przecież wiele osób na forum umie zrobić coś fajnego w Photoshopie..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 17:51    Temat postu:

Daj mi momencik to ci wytłumaczę...Smile

Edit:
No więc..chodzi mi o to tło co jest np. widoczne na tym obrazku [link widoczny dla zalogowanych]
Tam są literki w tle. Nie chodzi mi o słowo Tom, chociaż też są ciekawie te plamki robione (a i tak nie wiem jak). No ale chodzi mi właśnie o takie tło np. Albo jak się robi tapetkę... To też są tak jakby urywki jakichś listów itp. Gwiazdeczki, kropeczki,krzyżyki...Jak się właśnie TO robi, albo SKĄD się je bierze


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 18:04    Temat postu:

Azishy pewnie chodzi o pedzle Lunno... nie załamuj sie xD
dzieki za wytłumaczenie nie mogłam tegodziadostwa znaleźć nigdzie Neutral

Avi i Unendlichkeit (wiem, ze one na 100% umieja robic takie cosiki Razz) ruuuuszać dupska!!
Avi... prosze wytłumacz jak robisz te swoje specyficzne avki, sygny itd Razz chyba ze sekretu nie chcesz zdradzić Sad no i gifki + avki z gifkami Rolling Eyes
Unendlichkeit nie wiem konkretnie w jakim programie (pewnie w photoshopie xD) robisz swoje cudeńka, ale jesli również w PS to pomórz Lunnie... plisss... ^.^


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 18:09    Temat postu:

Ja już nie mam siły, żeby trzeci raz od nowa pisać jak się pędzle nowe ładuje.. ewentualnie jutro jak mi humor wróci..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 18:12    Temat postu:

Lunna tak tez myslałam... kurde... szkoda, ze tamto forum jest tymczasowo wyłączone.. bym weszła, skopiowała i wkleiła... a tłumaczyc sama nie bede bo ja spec nie jestm.. z reszta do niedawna sama prosiłam Cie o to bys mi napisała jak to sie robi Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 18:16    Temat postu:

Dobra...jakoś sama do tego dojdę...Przecież bracishka mam komputerowca RazzRazz Chociaż wątpie czy mi w tym pomoże. No ale dziex za chęci, bo widzę że poruszam kolejny raz ten sam temat. Więc się nie będę narzucać Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 18:22    Temat postu:

Cytat:
Dobra...jakoś sama do tego dojdę...Przecież bracishka mam komputerowca RazzRazz Chociaż wątpie czy mi w tym pomoże. No ale dziex za chęci, bo widzę że poruszam kolejny raz ten sam temat. Więc się nie będę narzucać


Nie, nie chodzi o to ż esię narzucasz, bo przeciez nie, ja ci to wytłumacze tylko jutro ok..? Albo jeszcze spróbuje dzisiaj, jak dobrze pójdzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Środa 08-02-2006, 19:04    Temat postu:

Nie no, wiem że to dla ciebie musi być strasznie męczące tak tłumaczyć to po raz kolejny. Ale jakbyś kiedyś nie miała tak naprawdę co robić to skrobnij parę słów Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-DiaBollique
TH FC Forum Team



Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 1187
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Czwartek 09-02-2006, 9:48    Temat postu:

Ja mam prośbę, o wytłumaczenie, jak się wstawia napisy, wiecie takie ładne Smile na bannerach itp. i te inne pierdołki typu motylki, kwiatki.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czwartek 09-02-2006, 10:17    Temat postu:

Te kwiatki, kawałki tekstów, motylki, serduszka, gwiazdki, "zawijaski" i nie wiadomo co jeszcze to zwykłe pędzle. Ja wam rzucę linki do kilku fajnych zestawów, a reszte sobie same poszukacie - każdy bierze to co lubi Razz

[link widoczny dla zalogowanych] - zestaw gwiazdek, serduszek, i księżyców.
[link widoczny dla zalogowanych] - gwiazdki "odręczne", moim zdaniem bardzo fajne Razz
[link widoczny dla zalogowanych] - takie świeszne "coś", ale się często przydaje.
[link widoczny dla zalogowanych] - zestaw pędzli "zawijasków"
[link widoczny dla zalogowanych] - takie udajęce kartkę
[link widoczny dla zalogowanych] - kawałki tekstu, chyba o czymś w tym stylu mówiła Azisha.

Ja zapodaje tyle, a wy sobie poszukacie czegoś fajnego na tej stronie:

[link widoczny dla zalogowanych]

To jest chyba największy zbiór róznych pędzli..

Ok, mamy ściągnięte pędzle. Musimy je wypakować do folderu w którym mamy zainstalowanego photoshopa/presets/brushes.

Gdy wszystkie interesujące nas pędzle wsadzimy tam, włączamy Photoshopa (jeśli jescze nie jest włączony)

W przyborniku wybieramy pędzel:



a następnie w menu pędzla (czyli w tej belce pod menu głównym, wybieramy obok końcówki pędzla taką małą strzałeczkę, rozwija nam się lista naszych pędzli. Klikamy małą sstrzałeczkę która jest w prawym górnym rogu rozwiniętego menu, a później klikamy "Preset Manager (Patrz obrazek).



W nowo otwartym oknie klikamy z prawej strony przycisk [load] i wczytujemy nasze pędzle z folderu presets/brushes. Pędzle które wczytamy od razu pojawiają się na liście, po skończeniu wczytywania klikamy [done] (u was może to wyglądac troszkę inaczej. bo ja mam dużo pędzli czytanych):



I to jest cała teoria wczytywania nowych pędzli. Teraz krótka instrukcja ich używania.

Zaczniemy od włączenia nowej pracy, lub jakiegoś zdjęcia. Najlepiej by było narazie włączyć zdjęcie, ponieważ lepiej będzie widać efekty.

Więc włączam:



Przy przybijaniu tych wszystkich dziwnych rzeczy, bardzo się kolor liczy, który zmieniamy w przyborniku:



Klikamy kwadracik który jest bardziej z lewej, widzimy nowe okienko, w którym wybieramy interesujący nas kolor, po czym klikamy ok:



W menu pędzla wybiaramy intersującą nas końcówkę (mała strzałeczka, aby zobaczyć listę), zaznaczamy tą która nam się podoba, jednak moze się okazać że jest za duża/za mała, wtedy musimy zmienić jej rozmiar. Oczywiście zawsze lepiej pomniejszać niż powiększać, bo przy dużym powiękaszaniu mełej końcówki, może się zrobić niewyraźna, lub stracić kształt. Aby zmienić wielkość na liście, gdzie widzimy dostepne końcówki zmieniamy cyferkę obok napisu "Master Diameter", lub przesuwamy suwaczek który znajduje się pod tym napisem (Patrz obrazek)



Po wybraniu intersujących nas ustawień klikamy na szarym ekranie, aby zniknęła lista pędzli.
Przechodzimy do naszego rysunku/zdjęcia, robimy nową warstwę (CTRL + SHIFT+ N) i zaczynamy "nabijać" pędzel, jak stępel.



Oczywiście ten obrazek jest benzadziejny i pod względem tego gdzie co jest, i pod względem kolorystyki, chodzi o to żeby wam pokazać mniej więcej o co chodzi.

Oczywiście teraz możemy porobić różne dziwne rzeczy z tym, co zrobilismy, np. ustawić półprzeźroczystość (W menu layer zmniejszamy wartość Fill, tak samo jak przy kwadracikach i prostokątach).

Ponieważ to, co zrobiłam jest beznadziejne kolorystycznie (chociaż to tutaj nie ma znaczenia), postaram się coś z tym zrobić, dodać coś fajnego, co zresztą potem się nam przyda przy ozdabianiu tekstu.

Na warstwę w której mamy nasze ozdoby klikamy prawym przyciskiem myszy, i dajemy Blending Options. W oknie wybieramy "Gradient overlay"



Ja przy usatwieniach, widocznych jak na rysunku uzyskałam taki efekt:



Lepiej prawda?
Wybieracie sobie jakie ustawienia chcecie (oczywiście jak zawsze mówię - dobrze eksperymentować), i klikamy "OK"

Możemy dodać jeszcze cień.
Przechodzimy w Blending Options do zakładki "Drop shadow":



Wybieramy ustawienia, i jka zwykle na końcu dajemy ok. W menu Blending Options częscto będziemy robić różne ciekawe rzeczy, dlatego kolejny raz mówię - poeksperymentujcie sobie troche Razz Zawsze też moeżecie włączyć jakąś fotke, i wybierac po koleji wszystkie filtry (Z menu Filter). Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tala_




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 522
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czwartek 09-02-2006, 19:07    Temat postu:

Lunna, dzięki wielkie, KOCHAM CIĘ!
Tylko, ja jak zawsze mam problem. Wgrałam pędzle, ale nie moge malować! Jakiego koloru bym nie wybrała i wogóle, ach... ręce mi opadają.
Jeśli możesz, to pomóż.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czwartek 09-02-2006, 19:58    Temat postu:

Tala_ napisał:
Lunna, dzięki wielkie, KOCHAM CIĘ!
Tylko, ja jak zawsze mam problem. Wgrałam pędzle, ale nie moge malować! Jakiego koloru bym nie wybrała i wogóle, ach... ręce mi opadają.
Jeśli możesz, to pomóż.


Ale co się dzieje, że nie możesz malować? Czyżby się pojawiało przekreślone kółeczko..? Spróbuj nalowac w nowej warstwie (heh, Lunna wręcz kazała malować w nowej warstwie), nowa warstwa jest dobra na wszystko :] A jak nie kółeczko to opisz swój błąd, albo wklej zrzut ekranu, jak próbujesz rysować..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 1 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin