Forum Tokio Hotel
Forum o zespole Tokio Hotel
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PS - Jak robicie grafike? -> Część I
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 25, 26, 27  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ExTaZy




Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 22-04-2006, 18:28    Temat postu:

Skończył mi się okres próbny Photoshopa (CS2 7) Sad ma ktoś cracka może?? Ale z takiej strony, gdzie nie ma wirusów, nie to no crackfind.com Confused

Plzz pomóżcie! Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 22-04-2006, 18:31    Temat postu:

Extazy - jaką masz wersję photoshopa i najlepiej wklej screena.

Tak do wszystkich ogółem.. nikt tu nie jest wróżką i nie zgadnie co się u was dzieje.. musicie opisywać swój problem, bardzo mile widziany screen - jeśli screen z włączonego photoshopa to zawsze z widocznym okienkiem layers. Tak samo jak gdzie indziej - jeśli piszecie o swoich problemacjh z kompem to piszecie jaki macie system operacyjny/service pack, a nie czy macie czarną czy czerwoną skrzyneczkę. Warto też odpisując na maile, załączać to co do nas ktoś wcześniej napisał. Ot, tak mi się nasunęło przy okazji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ExTaZy




Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 22-04-2006, 19:13    Temat postu:

Photoshop 7, system operacyjny Windows XP Razz

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MIMI




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 543
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: ja jestem?

PostWysłany: Niedziela 23-04-2006, 13:51    Temat postu:

tytyc.. to trial. musisz ściągnąć nową, inną wersje. nawet zainstalowanie tej wersji po formacie nic nie da. to jest program zapoznawczy. =>.. Więc.. jedyne co możliwe. poszukaj w sieci pełnej wersji. z takiej nic nie zrobisz bo miałm taką- nie ma miejsca na seriala. myslę że wszystkio jasne..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ExTaZy




Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 24-04-2006, 12:59    Temat postu:

f*** Confused Potrzebuje wersji po polsku, a jedyna jaką znalazłam to ta Confused W angielskiej sobie nie radze xP

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
poprostuslonecznik




Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 253
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: ja jestem?

PostWysłany: Poniedziałek 24-04-2006, 14:56    Temat postu:

Ja mam triala polskiego też, za 19 dnii koniec ;/;/ Agggrh, niby mówią że wersja angielska lepsza, ale jak już się w pl przyzwyczaiłam to nie wiem jak to bedzie... No w każdym razie mam jeszcze kilka dni!! Ale jakby ktoś znalazł jakoś pełną wersje w necie cs2, to byłabym wdzieczna Very HappyVery Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Hazel
TH FC Forum Team



Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1474
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Poniedziałek 24-04-2006, 16:25    Temat postu:

Ej...wy wszystkie macie Ps po angielsku?? Bo ja mam po polsku pełną wresję i się też trochę nie łapię...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kasiul




Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: piękne miasto gdańsk

PostWysłany: Poniedziałek 24-04-2006, 17:31    Temat postu:

In english. Najpierw może jest to wszsytko trochę abstrakcyjne ale potem się człowiek przyzwyczaja. Extazy i słonecznik- nie łatwiej by wam było po prostu ściągnąc 7.0, pełną wersję? Jest naprawdę dobra, spolszczenie pewnie jakieś ma a kod do niej jest, który działa zawsze

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 24-04-2006, 17:43    Temat postu:

Ej sorry, ale co to jest?! Przypominam, jesteśmy w temacie 'Jak robicie grafike', a nie jakiego kto ma photoshopa. Tym bardziej że wnosicie tylko to, że chcecie polskiego ps. A ja bym chciała księżyc w pudełku i co? Ja rozumiem że to jest temat dość rozległy, zaczynający się od programów do grafiki, a kończący na waszych problemach, ale rozmowy prosze na pw.

Sorry, ale musiałam.

poprostuslonecznik napisał:
Ja mam triala polskiego też, za 19 dnii koniec ;/;/ Agggrh, niby mówią że wersja angielska lepsza, ale jak już się w pl przyzwyczaiłam to nie wiem jak to bedzie... No w każdym razie mam jeszcze kilka dni!! Ale jakby ktoś znalazł jakoś pełną wersje w necie cs2, to byłabym wdzieczna


Mogłabyś napisać chociaż jakiej wersji triala masz. Link do cs2 trial jest na pierwszej stronie, pełnej wersji w necie NIE MA i nie będzie, to jest program komercyjny i kosztuje aktualnie około 500$, nie liczcie że kiedykolwiek będzie darmowy. A linku do trialu oszukaj w spisie - on naprawdę nie gryzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Azisha




Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 538
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 24-04-2006, 18:28    Temat postu:

Azisha napisał:
Ja przychodzę z kolejnym pytaniem...
[link widoczny dla zalogowanych]
Tutaj Tom ma łzy w oczach. Tego na oryginale nie ma więc są one dorobione. Zapewne to brush. Tak więc czy może mi ktoś, kto to robił, podać do tego link? Smile



Odpowiedziałby mi ktoś? Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 24-04-2006, 18:52    Temat postu:

Azisha - trudno powiedzieć co ktoś zastosował, najlepiej się zapytać autora. Ja bym to zrobiła brushami: [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amore Pomidore




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 316
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Środa 26-04-2006, 21:28    Temat postu:

Pytanko do avi. W twojej nowej sygnie twój obrazek ma takie fajne kolorki, jak to zrobiłas?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Teeta




Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 119
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Szczecin City

PostWysłany: Środa 26-04-2006, 22:05    Temat postu:

^ kombinowanie z opcjami warstw. masz obrazek, robisz 2. warstwę, lejesz na to jakiś kolor, używasz mieszania warstw, jaśniej, ciemniej; 60%, 80% jak kto woli, łączysz, może tryb kolorów? kombinujesz kolorami, może z filtrami, druga warstwa taka sama, troszkę ostrzej, może troszkę mniej % + troszkę kolorowanki na usta lub następna warstwa i nakładka :]
coś w tym rodzaju, możliwości jest mnóstwo Wink ale radzę pokombinować z mieszaniem warstw Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czwartek 27-04-2006, 15:52    Temat postu:

Teeta napisał:
^ kombinowanie z opcjami warstw. masz obrazek, robisz 2. warstwę, lejesz na to jakiś kolor, używasz mieszania warstw, jaśniej, ciemniej; 60%, 80% jak kto woli, łączysz, może tryb kolorów? kombinujesz kolorami, może z filtrami, druga warstwa taka sama, troszkę ostrzej, może troszkę mniej % + troszkę kolorowanki na usta lub następna warstwa i nakładka :]
coś w tym rodzaju, możliwości jest mnóstwo Wink ale radzę pokombinować z mieszaniem warstw Wink


tya xD dwa slowa: duzo kombinowania.
ja Ci nie powiem jakie to dokladnie efekty bo nie pamietam xD Robie duzo rzeczy, klikam gdzie sie da i patrze co sie dzieje xP To jedyny sposob.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sobota 29-04-2006, 22:13    Temat postu:

dzizyz... siedze tu juz eee.... 8 godzine (?) i czytam te wszystkie wskazówki. doszłam nawet co to są tekstury i czemu nie mogę ich załadować Laughing Cool nie ma to jak powalająca inteligencja Very Happy

ale... powtarzało sie bardzo czesto kilka zwrotów które mozliwe, ze były tłumaczone ale zapomniałam juz... w koncu 8 godzin to nie 30 min Rolling Eyes
co to są patterny i jak je nałozyc? no i co to gradienty Grey_Light_Colorz_PDT_42
tylko prostymi słowami bo juz mi mózg wysiada ;]


buehehe xD nawet sobnie notatki robiłam z tego tematu Laughing

Cytat:
A ja mam pomysł Very HappyVery Happy Może jakby sie komuś kiedy nudziło to by dał tutaj spis skrótów klawiszowych, wtedy wszystko by szybciej i sprawniej szło Very HappyVery Happy I of cours napisać o co w nich chodzi SmileSmile Ale to tylko taka moja propozycja Smile


[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Niedziela 30-04-2006, 10:52    Temat postu:

Admin-Lenka napisał:

co to są patterny i jak je nałozyc?


Patterny to te takie paski ukosne, kropeczki, krateczki etc
Nakladasz je: Edit>Fill>Use: Pattern

Lenka napisał:

no i co to gradienty Grey_Light_Colorz_PDT_42


gradieny to podobnie jak farba tyle ze sa np 2 (lub wiecej) kolorw i one "przechodza" w siebie:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Sendess
TH FC Forum Team



Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 755
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: place where dreams and reality become one

PostWysłany: Niedziela 30-04-2006, 13:08    Temat postu:

Nie chcąc zaśmiecać forum noweym tematem wkleje to tutaj co udało mi się skleić odnoście User Bannów

User Ban jest to wąski bannerek, który informuje nas o tym, czego dana osoba lubi słuchać, jakich programów używa i ogólnie mówi nam o jej zainteresowaniach.

Idea Punkt 1: Włączamy naszego kochanego ( Laughing ) Photoshopka Very Happy

Ustawiamy Width na 350, a Height na 19.

Opcje na tło.
Arrow Opcja namber łan Wink : Możemy walnąc naszemu paseczkowi tło używając ładnego gradienta. Kolor zależy od Was i Waszego widzimisie Very Happy




Arrow Opcja namber tu Very Happy : Wklejamy jakiś obrazek czy kawałek tapety, co również zależy od Waszego pomysłu.

Mój wygląda mniej więcej tak:


* * * * * * * * * * * * * * * * *

Idea PUNKT 2: - Tworzenie wzorku.

Aby nasz UB wyglądał bardziej ... hmm ... "apetycznie" Wink musimy stworzyć na nim wzorek. Jest to również bardzo łatwe o czym się zaraz przekonacie Very Happy


Tworzymy nowy obrazek Weight: 6 Height: 6 BACKGROUND CONTECTS: TRANSPARENT!!!!

Teraz za pomocą Lupy powiększamy to na maksymalną wielkość Wink
Gdy to zrobimy ( obrazek wygląda jak tarczy do gry w szachy ) za pomocą ołówka 1px rysujemy po kratkach wzorek. ( jaki on ma być zależy to od Waszej inwencji twórczej Smile )



Exclamation Exclamation Exclamation KOLOR WZORKU I SAM WZÓR JEST WASZYM WYBOREM ALE OŁÓWEK 1PX ZOSTAWCIE W SPOKOJU Exclamation Exclamation Exclamation

Teraz wybieramy EDIT -> DEFINE PATTERN -> OK

* * * * * * * * * * * * *


Teraz wracamy do wcześniejszego "jeszcze nie doprawionego UB"

Tworzymy nową warstwę LAYER -> NEW -> LAYER ( ctrl + shift + n )

Wybieramy Edit, Fill i teraz wybieramy Use: Pattern -> Custom Pattern -> szukamy naszego wzorku.

Opacity dajemy na około 20%

Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

Na nasz UB wklejamy jakiś mały rysuneczek lub poprostu wpisujemy napis.


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Brawo właśnie stworzyłeś swój pierwszy User-Bann


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Corell




Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź

PostWysłany: Niedziela 30-04-2006, 20:30    Temat postu:

Torturowania ciąg dalszy Cool

W wielu podpisach avioka, jest nałożenie się kilku zdjęć (nie dwóch).
Np. na środku stoi Bill, na niego "wchodzi" Gustav, z tyłu (z pleców Billa) "wyrasta" Tom ... jak uzyskać taki efekt w Ps'ie ?? Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 01-05-2006, 12:53    Temat postu:

#1 zdiecie jest dane na lighteen
#2 ta ramka to 'Stroke' po prosty w Layer Style


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Sendess
TH FC Forum Team



Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 755
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: place where dreams and reality become one

PostWysłany: Poniedziałek 01-05-2006, 13:15    Temat postu:

avi, w Twojej nowej sygnie napis jest umieszczony w takim pindulniku ( xP )
jak coś takiego zrobić ? Wink ( o wzór mi chodzi )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 01-05-2006, 15:38    Temat postu:

Dobra... Lenka odziedziczyła nerwy po tatusiu i wkurzona klikała wszystko co popadnie... no i sie udało Mr. Green Laughing
ale za to... wyjełam brushe xD znaczy,... głupio to ujełam, ale okienko teraz jest osobno.. wczesniej inaczej wyglądało... i nie wygodnie teraz sie 'pracuje'
jak wsadzic je spowrotem? [link widoczny dla zalogowanych]

genialna jestem... nie ma wątpliwości Rolling Eyes Laughing


bosh... ale ze mnie dekiel =.='

ah... i jeszcze pytanko... szukałam i nie znalazłam w temacie tego... zapodacie linki do jakis fajnych gradientów dla ps cs?
bo same dziadostwa znajduje... Rolling Eyes


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
avi




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1577
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 01-05-2006, 15:53    Temat postu:

Mavi - to jest brush
Lenka - 'chwytasz' za ten napis 'Brushes' na gorze i wrzucasz po prostu w tamto okno

edit.
masz screena:
[link widoczny dla zalogowanych]

dziekuje ^.^ =*


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lunna




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 724
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 01-05-2006, 18:14    Temat postu:

A gradienty sama tworzysz jakie chcesz..
kolejna instrukcja z obrazkami będzie Razz Już się za nimi stęskniłam Rolling Eyes ...

Więc zaczynamy od wybrania gradientu z przybornika. Jest to ikonka przedtswwijące gradient czarno-biały, dokładnie chodzi o to: .
Na górze widzimy pasek narzędzia, w tym przypadku gradinetu. Klikamy tam na wybrany gradient (u mnie akurat żółty-zielony-niebieski):



i otwiera nam się nowe okienko, w którym będziemy tworzyć gradient:



ja chcę mieć cukierkowy pomarańczowo - beżowo - różowy. Klikam więc na pierwszą strzałeczkę z kolorem, a gdy jej czubek zmieni sie na czarny, na kolor obok napisu 'color':



i wybieramy kolor z palety, po czym klikamy ok, aby zatwierdzić. Widzimy że kolor na naszym gradintcie się zmienił. Tak samo zmieniamy kolor innych 'strzałeczek', aż osiągniemy takie kolory, jakie chcieliśmy.

Może jednak się zdarzyć tak, że mamy za dużo lub za mało strzałeczek. Wtedy je musimy dodać/usunąć.

Aby dodać: klikamy po prostu w puste miejsce między dwoma strzałeczkami, a pojawia się nowa.
Aby usunąć: zaznaczamy i wciskamy [delete] lub [del] (klawisz na klawiaturze między alfabetyczną a numeryczną z prawej strony).

Możemy jeszcze zmienić przejście jednego koloru w dugi z łagodnego do mniej Razz Klikamy na strzałeczkę, a gdy zrobi się czarna pomiędzy nią a sąsiednimi pojawiają się takie małe romby, przesuwamy je, a koloru zmieniają sposób 'mieszania się'.

Na koniec gdy osiągniemy zamierzony efekt, klikamy na przycisk [new]. Gradient ląduje na końcu listy, i możemy już go zastosować w naszej grafice.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lenka




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 1799
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Poniedziałek 01-05-2006, 20:22    Temat postu:

no to Lunna sie postarałaś Very Happy
jak zwykle z resztą

a ja mam prośbe... do wszystkich właściwie... Grey_Light_Colorz_PDT_42
kieeeeeedys miałam takie fajne brushe... z tak jakby kratką... delikatnymi kreseczkami... bardzo fajnie to wyglądało....
moze ktos widział, ktos ma? byłabym wdzieczna ^.^

a i jeszcze cos. z tymi filtrami da sie cos fajnego zrobic? Bo jak je tak oglądałam to nie za ciekawe to Grey_Light_Colorz_PDT_46

ps dodałam link do pierwszego posta na pierwszej stronie ;]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mod-Sendess
TH FC Forum Team



Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 755
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: place where dreams and reality become one

PostWysłany: Poniedziałek 08-05-2006, 13:54    Temat postu:

Lunno, pomyślałaś już coś nad tą lekcją ? Laughing
I jeszcze jedno.
Powiedz mi dlaczego niektórzy mają kosmicznie duże avki a nieraz mają mniejszą wage niż te małe ? Pewnie coś z tym Irfanem znowu Rolling Eyes
^.^ przepraszam że Cie tak zamęczam Laughing

Edit: jeszcze jedno Razz Czy mi się zdaje czy jak dajecie screeny to co drugi użytkownik ma innego photoshopa ( chodzi mi o wygląd xP bo ściągnełam CS'a i np. on nie wygląda tak jak u Lunny Laughing)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Tokio Hotel Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 17 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin